Závislé číselníky

Chcete nabídnout uživatelům pole, která mají vyplnit až ve chvíli, kdy je budou potřebovat? Potřebujete zajistit, že v určité fázi zakázky vyplní obchodníci nějaké konkrétní informace? Nebo byste ve svém CRM rádi vytvořili sofistikovaný konfigurátor?

Modul Závislé číselníky Vám umožní si naklikat závislosti polí na hodnotách číselníků. Závislá pole přitom nemusí být pouze číselníky, ale mohou být jakéhokoli typu. Nabízí modul i něco navíc? Ano, navíc můžete nastavit i povinná pole v závislosti na vybrané hodnotě číselníku. To využijete třeba v případě, kdy má obchodník v dané fázi zakázky vyplnit určitá pole. Jednoduše budou v daném stavu nastavena jako povinná.

Ukázka využití

Závislé číselníky využijete třeba v případě, kdy chcete, aby uživatelé při neúspěšném uzavření obchodu krátce popsali důvod. To lze zajistit tak, že při výběru stavu Nerealizováno nastavíte pole Důvod nerealizace jako povinné. Nastavení je vidět na následujícím obrázku.

Závislé číselníky - ukázka nastavení povinného pole

Pokud chcete, aby se pole Důvod nerealizace zobrazovalo pouze ve chvíli, kdy je daný obchod přepnut do fáze Nerealizováno, můžete toto pole pro ostatní fáze skrýt. Nastavení si prohlédněte na následujícím obrázku. Důležité je zde invertní nastavení, které zajistí, že nemusíte vybírat všechny ostatní fáze jednotlivě.

Závislé číselníky - ukázka skrytí pole

Objednat

Kompatibilní CRM systémy

SugarCRM

SugarCRM 6.5.x

SpiceCRM

Všechny verze SpiceCRM.

SuiteCRM

SuiteCRM 7.7.x a vyšší.

Klienti služby Cloud CRM platí modul měsíčně bez ohledu na počet uživatelů, ostatní jednorázově.